Як правильно купити земельну ділянку | Feodal
вул. Антоновича, 172, БЦ "Палладіум сіті", 20 поверх, вхід з правого боку будівліУкраїнам. Київ03150

Як правильно купити земельну ділянку

Час іде, ринок нерухомості реформується, змінюється, відкриваються реєстри та кадастри, правила та умови стають прозорішими та простішими, але, все ж, не фахівцю зі сфери важко розібратись в нюансах та документах.

Сьогодні ми розберемо по порядку, як правильно купити земельну ділянку.

Я не буду описувати процедуру відбору потрібної ділянки та її перевірку, про це можна почитати тут, перейдемо одразу до укладання угоди про перехід права власності на земельну ділянку.

Припустимо, Ви вже знайшли ту бажану земельну ділянку, далі контактуємо з продавцем та домовляємось про зустріч, оцінюємо його адекватність, копіюємо чи фотографуємо документи.

Потім, сідаємо за комп’ютер і проводимо аналіз документів та інформації в Державному земельному кадастрі.

Які документи повинні бути у продавця:

 1. Якщо власність на земельну ділянку виникала до 2013 року, то у продавця обов’язково повинен бути державний акт на право власності на земельну ділянку, але це за умови, що він не зареєстрував право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, коротко ДРРП.
 2. Якщо право власності на земельну ділянку виникало з 2013 року, то обов’язку мати якісь документи, що друкуються на бланках з захистом, вже немає, головне, щоб його право було зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, перевірити це можна замовивши Інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, маючи кадастровий номер ділянки.

Всього було 3 види державних актів:

 • Акти, що видавались з 1991 до 2002-2003 року, були рожевого кольору, без кадастрового номеру;
 • Акти, що видавались з 2003 по 2009-2010 роки, зеленого кольору, це вже були бланки строгої звітності з захистом, видавались на ділянки з кадастровими номерами;
 • Акти 2010 – 12.2012 року, синього кольору, подібні на бланки попереднього зразку.
Важливо: ділянку без кадастрового номеру не можливо купити чи отримати в дар, саме том на нашому порталі немає відомостей про такі ділянки.

Ознайомившись з документами, перевіряємо наявність відомостей про земельну ділянку в Державному земельному кадастрі, це можна зробити через Карту нашого порталу, пошук ділянки здійснюється по кадастровому номеру, що вказано в документах, чи який надав нам продавець, якщо продаж здійснюється не через наш портал.

Важливо: єдиним правильним ідентифікатором ділянки є її кадастровий номер, пошук будь-якої ділянки здійснюється виключно по кадастровому номеру, тільки так можна гарантувати правильність вашого пошукового запиту.

Інформація, що внесена в земельний кадастр повинна відповідати державному акту на право власності на земельну ділянку, особливу увагу необхідно приділити таким відомостям:

 • Кадастровий номер;
 • Цільове призначення;
 • Власник земельної ділянки;
 • Площа та конфігурація ділянки;
 • Форму власності.
Важливо: вільно, без аукціону, можна купити тільки земельні ділянки приватної форми власності, що належать фізичним чи юридичним особам.

При необхідності, Ви завжди можете звернутись до нас для аналізу документів і відомостей про ділянку в ДЗК та інших реєстрах, для цього необхідно звернутись до онлайн консультанта, вартість послуги залежить від місця розташування земельної ділянки та орієнтовно становить 600-1000 грн. За результатом проведення аналізу Ви отримаєте звіт в електронній формі, в якому буде описано характеристика ділянки, можливі види її використання, наявність помилок та суперечностей в ДЗК, наявність пересічень з іншими ділянками, наявність зареєстрованих обмежень та обтяжень прав, арештів, заборон та іпотек, план земельної ділянки, відомості з Державного реєстру речових прав.

Звіт допоможе прийняти виважене рішення про придбання земельної ділянки.
 

Які документи необхідні для купівлі-продажу земельної ділянки:

Щодо цього питання, то тут можна сказати, що скільки нотаріусів, то стільки ж і вимог, але законодавством передбачено лише три документи, при умові, що ділянка вільна від забудови:

 1. Оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку, а у випадку, якщо право власності на землю зареєстровано в ДРРП, то нотаріус просто перевіряє ці відомості в реєстрі
 2. Експертна оцінка земельної ділянки, що зареєстровано в фонді державного майна України
 3. Витяг з Державного земельного кадастру.
Важливо: Експертну оцінку та Витяг з ДЗК можна замовити онлайн на нашому порталі

Також, у разі необхідності потрібні будуть: 

 • згода однієї зі сторін подружжя, у випадку, якщо продавець одружений чи одружена;
 • дозвіл органів опіки, якщо власником ділянки є неповнолітня особа;
 • згода заставодержателя, якщо ділянку передано в іпотеку.
Важливо: якщо в поданих документах, містять суперечливі відомості, то нотаріус може вимагати, інші довідки, листи, копії документів, що необхідні для вчинення нотаріальних дій.

Чи потрібно, після купівлі-продажу, подавати документи в кадастр для внесення інформації про нового власника земельної ділянки?

Під час укладання договору купівлі-продажу землі, нотаріус вносить зміни в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, на даний момент цей реєстр синхронізується з реєстром ДЗК і відомості про власника ділянки автоматично попадають в Державний земельний кадастр. Перевіряти інформацію про нового власника можна вже на наступний день після укладання угоди про відчуження земельної ділянки.

Власником земельної ділянки Ви стаєте одразу після укладання договору купівлі-продажу та реєстрації нового власника в Державному реєстрі речових прав, єдиним документом, що залишається на руках – це договір купівлі-продажу земельної ділянки та витяг про реєстрацію права власності.

35 Просмотров
Поділитися:

Інші оголошення

Як підготувати ділянку до продажу: документи і не тільки. Секрети успішного продажу землі

21.04.2020

Привабливі фото привертають увагу покупців до будь-якого товару, навіть такого специфічного, як будівлі та земля. Плануєте продати свої об’єкти якнайшвидше? Читайте наші поради

22.04.2020

Як правильно скласти оголошення про продаж землі та нерухомості. Майстерність продажу – ціла наука. Зацікавити покупця, надати товару найкращого вигляду в короткому тексті та формальних строках не просто.

21.04.2020

Часто виникають ситуації, коли після оформлення купівлі покупець дізнається, що придбав зовсім іншу за якістю ділянку: без фасадного виходу на центральну вулицю міста, з дорогою посередині, на іншому полі або у яру.

22.04.2020

Як знайти господаря? Такі питання щодня вирішують потенційні покупці, логісти, фермери, девелопери, інвестори та ріелтори. Пошук справжнього власника ділянки потрібен при вирішенні межових спорів, для викупу ділянки при будівництві траси і т.д.

22.04.2020
реклама