Як використати особливості рельєфу для підвищення енергоефективності котеджу | Brok
вул. Антоновича, 172, БЦ "Палладіум сіті", 20 поверх, вхід з правого боку будівліУкраїнам. Київ03150

Як використати особливості рельєфу для підвищення енергоефективності котеджу

Світові тенденції спрямовані на створення пасивних будинків - повністю незалежних від зовнішніх джерел енергії. Український клімат стрімко зсувається в зону субтропіків, і це хороша новина для тих, хто мріє економити на опаленні. Як розпланувати ділянку і поставити будинок, для максимальної енергоефективності?

Функціональність і економія енергії

Традиційно фасади будинків на ділянці вирівнюють по «червоних лініях», незалежно від рози вітрів і сторін світла. Сучасна архітектура ламає стандарти.

До того, як автор почне проектування будинку, він вивчає земельну ділянку і всі їїособливості. Зручність під'їзду і вид з вікна відходять на другий план. У пріоритеті - максимальна освітленість будинку, використання енергії вітру і землі. Будинок буде розгорнуто під кутом до фасадної частини ділянки, якщо це позитивно позначиться на економічності.

До покупки ділянки на карті Feodal ви можете оцінити переваги та недоліки майбутньої садиби. Зверніть увагу на такі критерії:
- ландшафт;
- близькість водойми, гори, пагорбу, лісу;
- орієнтацію ділянки по сторонах світу;
- конфігурацію;
- мінімальну ширину ділянки.

Це допоможе оцінити енергоефективний потенціал вашої землі.

 
Клімат

Україна розділена на дві температурні зони. Друга, або Південна, охоплює Північне Причорномор'я і Закарпатті. Інші області України відносяться до холодної Першої зони

Залежно від зонування архітектори розраховують товщину стін і марки утеплювача. Ці ж показники впливають на орієнтацію та планування внутрішнього простору котеджу:
-    для холодної зони житлові приміщення зорієнтуйте на південний схід і південь;
-    для теплої зони оптимальний варіант розташування спальні і вітальні - південний захід.

Сторони світу

Смарт-планування дозволяє сонячним променям рівномірно прогріти приміщення без додаткового опалення. У сучасних будівлях частину стін замінюють скляними панелями з подвійним ефектом - вони утримують тепло всередині приміщення і нагрівають його сонячним світлом. На світлопрозорі конструкції з орієнтацією на південь доводиться від 40 до 60% вікон. Такі енергоефективні проекти характерні для північних широт, а в нашому кліматі хороші в лісових і гірських районах.

Для півдня багато сонця означає зайві витрати на охолодження, тому південна сторона будівлі прикривається лоджіями та терасами.

Вітер

Північним та східним регіонам України притаманні північні та західні вітри. Для приморських регіонів вітер переважно південно-східний. На розу вітрів впливають особливості ландшафту: гори, пагорби, ліс, яри, поля.

Орієнтація будинку на ділянці по розі вітрів заощаджує витрати на опалення, для цього потрібно ретельно утеплити і забезпечити пароізоляцію з проблемного боку. Для зниження впливу вітру на тепловтрати житла висаджують зелені загородження  та будують споруди-буфери. Розташуйте літню кухню, гараж, сауну, майстерню з боку холодних потоків повітря.

Ухил

Абсолютно рівні ділянки - велика рідкість, але серйозні проблеми з проектуванням котеджів починаються при перевищенні 15º ухилу. Як підвищити енергоефективність:
✔ Південний ухил. Максимум світла і природний захист від північного вітру. Розташуйте будинок на північній частині ділянки.
 Західний і східний ухил. Нерівномірна освітленість та тепловтрати гарантовані. Будинок розміщують на північній частині і відкривають південну зону ділянки для кращого проникнення сонячних променів і вентиляції.
 Північний ухил. Максимальні тепловтрати через низьку освітленість та холодні вітри. Оптимальний вибір - західна частина ділянки.

 

Форма будівлі

З точки зору теплоаудиту, ідеальна форма житлового будинку - куб або куля. На практиці реалізувати ідеал складно, тому архітектори розрахували оптимальну форму споруд - параллелепипед у співвідношенні 1: 1,5.

На тепловтрати впливає коефіцієнт компактності будівлі (співвідношення внутрішнього простору до загальної площі стін, вікон, даху). Залежно від поверховості показники різні:
- ≤0,6 - пасивний котедж;
- ≤0,9 - будинку з мансардою або в 2 поверхи;
- ≤1,1 - одноповерхові будинки.

Найменші втрати тепла має будинок з мансардою, в якому довга частина фасаду у півтори рази довша короткої та орієнтована на південь, а на північній стороні розташовані господарські приміщення і відсоток вікон становить до 15%.
 

Планування

Функціональність приміщень і кількість часу, який ми проводимо в житлових і нежитлових зонах враховується при проектуванні будівлі з урахуванням розміщення по сторонах світу:
✔ Південь і південний захід. Максимум природного сонячного світла і тепла. Пріоритет гостьовий та їдальні. У південній зоні додатковий захист від сонця в літній період - навіси і тераси.
✔ Північ і схід. Додаткове утеплення будівля отримає від розташованої в цій частині будинку кухні. С північного боку розташуйте топкову, пральню, гардеробну, санвузли.
✔ Схід і захід. Оптимальне місце для спальні, ігровий або кабінету.

Всі ці розрахунки не займають багато часу і не вимагають витрат. Врахуйте особливості вашої ділянки - і економити на опаленні і електроенергії буде не одне покоління вашої родини.

1443 Просмотров
Поділитися:

Інші оголошення

Привабливі фото привертають увагу покупців до будь-якого товару, навіть такого специфічного, як будівлі та земля. Плануєте продати свої об’єкти якнайшвидше? Читайте наші поради

08.03.2021

Як правильно скласти оголошення про продаж землі та нерухомості. Майстерність продажу – ціла наука. Зацікавити покупця, надати товару найкращого вигляду в короткому тексті та формальних строках не просто.

08.03.2021

Ви вже в думках розпланували кімнати для всіх рідних, намалювали в мріях альтанку з барбекю та затишну аква-зону, придумали ландшафтний дизайн та ковану монограму. Залишилось вирішити одне важливе питання: купувати готовий будинок або будувати самим?

24.04.2020

Супутникові карти допомагають покупцям оцінити переваги і недоліки ділянки без виїзду на місце. Під землю заглянути онлайн поки не вдається. Для того, щоб не поставити замок на піску, болоті або катакомбах, потрібно провести геологічні вишукування.

03.05.2020

Спів птахів і аромат соснового лісу неможливо оцінити грошима. Відчуття заміського життя виникає, коли над головою коливаються гілки дерев, і сусідів не видно за пишними кронами.

04.05.2020