Як підготуватись до ринку землі, максимально захистити свої права та вберегтись від рейдерства | Feodal
вул. Антоновича, 172, БЦ "Палладіум сіті", 20 поверх, вхід з правого боку будівліУкраїнам. Київ03150

Як підготуватись до ринку землі, максимально захистити свої права та вберегтись від рейдерства

Закон прийнято, ринок землі відкриється з 1 липня 2021 року. З цієї дати буде знята заборона на відчуження приватних сільськогосподарських земель, що були отримані громадянами як земельна частка пай.

Ця подія, без сумніву, відкриє нові можливості для громадян та бізнесу, але й може сприяти розвитку рейдерства в цьому напрямку.

Як підготуватись до ринку землі, максимально захистити свої права та вберегтись від рейдерства.

Ми підготували декілька важливих кроків, що повинен зробити кожен землевласник до відкриття ринку землі:

1. Перевірити наявність відомостей про земельну ділянку в Державному земельному кадастрі, це можна зробити через пошук на карті нашого порталу чи через Публічну кадастрову карту. Пошук необхідно здійснювати за допомогою кадастрового номеру земельної ділянки, його можна знайти в державному акті на право власності на землю чи іншому документі, що посвідчує право на земельну ділянку. Якщо земельна ділянка не має кадастрового номеру, то необхідно звернутись в землевпорядну компанію для організації робіт по розробці технічної документації із землеустрою на основі якої відомості про ділянку будуть внесені до державного земельного кадастру і присвоєно кадастровий номер. 

Важливо: без наявності відомостей в Державному земельному кадастрі про земельну ділянку, не можливо буде укласти будь-які договори чи передати ділянку в іпотеку.

2. Подбайте про реєстрацію свого права власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, скористайтесь послугою СМС інформування SMS-МАЯК від міністерства юстиції, що дозволить контролювати статус вашої нерухомості. 

3. Перевірте чи зареєстровано право оренди на вашу ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Новим законом не передбачено переважного права на викуп ділянки орендарем, але право орендаря захищено законом навіть у випадку зміни власника земельної ділянки.

4. Ознайомтесь з нормативної оцінкою земельної ділянки на порталы Нормативної грошової оцінки землі, це та мінімальна вартість ділянки, нижче якої не можна продавати землю, але звертаємо увагу, що це не ринкова вартість. Для орієнтовного визначення ринкової вартості ділянки рекомендуємо моніторити оголошення про продаж подібних ділянок в вашому регіоні.

5. НЕ ПРОДАВАТИ ОДРАЗУ, якщо маєте таку можливість. Рекомендуємо відтягнути продаж ділянки до максимального відкриття та розвитку ринку землі, ціна на землю в Україні буде поступово рости.

6. Перевірте публічну інформацію про свого покупця через мережу інтернет та серед сусідніх власників землі, якщо маєте з ними зв'язок.

7. Не довіряти продаж "під ключ" не знайомим особам, що пропонують здійснити всі угоди без вашої присутності, контролюйте свою власність особисто.

Сподіваємось ці кроки допоможуть підготуватись до відкриття ринку землі в Україні.
 

61 Просмотров
Поділитися:

Інші оголошення

реклама