Як купити ділянку для власної оселі: п’ять важливих кроків | Brok
вул. Антоновича, 172, БЦ "Палладіум сіті", 20 поверх, вхід з правого боку будівліУкраїнам. Київ03150

Як купити ділянку для власної оселі: п’ять важливих кроків

Купівля ділянки для будівництва будинку, нюанси вибору

Вітаємо! Якщо вас зацікавила ця тема, ви маєте добрі плани на майбутнє. Власний будинок – мрія більшості людства, втілення бажання комфорту, захисту и затишку для себе та рідних. Ми допоможемо пройти шлях від мрії до реєстрації ділянки без зайвого клопоту та витрат.

Крок 1. Вивчаємо документи

Більшість покупців дивиться на папери продавця в останню чергу. Але саме документи дозволяють швидко отримати основну інформацію про ділянку. Вияснити статус ділянки дуже просто: на карті Feodal знайдіть ділянку та клікніть на блакитне поле. Ви отримаєте відомості щодо площі, форми власності, цільового призначення та кадастровий номер.

Кадастровий номер не означає, що ділянка приватизована, але підтверджує, що вона сформована та пройшла реєстрацію у Земельному кадастрі. В ДЗК зазначена форма власності – приватна (фізичні та юридичні особи), комунальна (місцева влада) та державна.

В разі реєстрації в ДЗК власник має технічну документацію та Витяг з ДЗК. В разі реєстрації права власності продавець має Витяг з Держеєстру. Замовити ці документи для ознайомлення та консультації з фахівцями ви можете самостійно (потрібна ЕЦП).

Цільове призначення ділянки визначає, чи можливо будувати на ний будинок для проживання родини:

  • Для житлового будинку. Найдорожчий на ринку варіант земель, як правило, розташований в межах населених пунктів. 
  • Для індивідуального дачного будівництва. Частина рекреаційної зони, стандартна ділянка не перевищує 10 соток. Дозволено спорудження заміського котеджу.
  • Для садівництва. Рішення щодо розмірів будинку визначається ДБН та статутом Садового товариства. Важливий аспект – ділянка була надана для індивідуального садівництва (самостійне розпорядження) або колективного (земля у спільній власності членів товариства).
  • Для особистого селянського господарства. Розмір не перевищує 2 га, дозволено будівництво житла та господарських будівель.

Важливі фактор вибору ділянки: можливість офіційної реєстрації за місцем проживання (прописка).

Крок 2.Площа та форма ділянки

У витягу з ДЗК є план ділянки. Зверніть увагу на її конфігурацію та відповідність довжин та ширини ділянки будівельними нормам. Є ділянки, на які будівельна техніка не в змозі заїхати. Перевірте реальні межі ділянки – можливо, ви дивитесь зовсім на іншу ділянку.

Порівняйте план та фактичний стан ділянки. Зверніть увагу на ландшафт, яри, чагарники, дерева, червоні лінії та споруди сусідів.

Основні норми відступу при житловому будівництві:
- 1м до межі сусідньої ділянки житлових будинків;
- 3м до моді – дачних та садових будинків;
- 3м до червоної лінії звичайної дороги;
- 6м до червоної лінії магістральної траси;
- 1,5м до найближчого чагарнику;
- 5м до стовбура дерева;
- 8м протипожежний розрив між спорудами І-ІІІ рівня вогнестійкості;
- 10-15м – між спорудами від ІІІа до V рівня вогнестійкості.

Крок 3. Екологія та безпека

Популярність заміських котеджних комплексів пов’язана з поєднанням чистого повітря з відмінними дорогами та об’єктами соціального призначення. Будинок потрібно будувати у безпечному місці, без загрози хімічного або радіаційного забруднення.

Екологія. На що звернути увагу: 
- житловий будинок з фасадом на трасу з активним трафіком отримує понаднормове забруднення канцерогенами; 
- близькість ЛЕП негативно впливає на синтез клітин;
- сусідство великого промислового комплексу, військового полігону, сміттезвалища, птахоферми є додатковими факторами ризику для здоров’я та безпеки родини; 
- перевірте генплан: можливо, це промзона.

Здійсніть перевірку на еко-безпеку: радіаційний фон, газоаналіз, проби ґрунту та якості питної води.

Безпека. На що звернути увагу:
- рельєф місцевості, близькість ярів, загроза підтоплення – це або загроза життю або додаткові витрати на забезпечення надійності споруд;
- будівництво житла далеко від сусідів підвищує ризик нападу злочинників; потрібні додаткові засоби охорони;
- чи швидко доїдуть пожежники, поліція або швидка допомога;
- віддаленість оселі від доріг, закладів освіти та магазинів щодня створює незручності для членів родини та підвищує їх фізичну небезпеку.

Крок 4. Інфраструктура

Електрика. Найкращий варіант – наявність лінії електромережі поряд із ділянкою. Інакше додайте витрати на електрифікацію. Для електропанелей та вітрогенератора потрібно підключення до електромережі, якщо бажаєте продавати електроенергія державі.

Газ. Порівняйте централізоване газопостачання та вартість альтернативних джерел енергії (геотермальне, електричне, піч-камін).

Каналізація. Встановлення септику дороговартісне, інколи вигідно поділити витрати із сусідом. Додаткові витрати на обслуговування каналізації - власна баня та басейн.

Дороги. Якісне покриття по фасаду ділянки підвищує її вартість та спрощує процес будівництва. Самостійне прокладення дороги – задоволення для дуже заможних домовласників.

Крок 5. Плюшки або клопоти

Кожна ділянка унікальна. Зверніть увагу на її особливості та переваги у порівнянні з іншими ділянками. Або вирішіть, як перетворити недоліки ділянки в її переваги.

Дерева на ділянці. В тренді еко-будівництво та намагання зберегти кожну рослину, хоча інколи дерево є загрозою для життя майбутніх мешканців оселі (не забуваймо про будівельні норми).

Крутий схил. Створення терас та укріплення ґрунту – додаткові гроші. Але якщо вони компенсовані неймовірним видом – воно того вартує.

Власний пляж. За законом він існує лише у вашій уяві: рекреаційна зона є загальнодоступною, що зменшує безпеку вашого майна.

Розмір ділянки. Багатоповерхове будівництво індивідуальних будинків відходить у минуле. Сьогодні оптимальним варіантом вважають одноповерхову споруду з підвалом, мансардою та мінімальною кількістю сходів.

До придбання ділянки порадьтесь з архітекторами та розрахуйте площу, що буде відведена саме під розташування основної та допоміжних споруд (гараж, паркінг, літня кухня, зона барбекю, басейн, теплиця). Занадто велика ділянка є проблемою для господарів: ще витрати на її облаштування та утримання в належному вигляді.

1355 Просмотров
Поділитися:

Інші оголошення

Як підготувати ділянку до продажу: документи і не тільки. Секрети успішного продажу землі

21.04.2020

Привабливі фото привертають увагу покупців до будь-якого товару, навіть такого специфічного, як будівлі та земля. Плануєте продати свої об’єкти якнайшвидше? Читайте наші поради

08.03.2021

Як правильно скласти оголошення про продаж землі та нерухомості. Майстерність продажу – ціла наука. Зацікавити покупця, надати товару найкращого вигляду в короткому тексті та формальних строках не просто.

08.03.2021

Часто виникають ситуації, коли після оформлення купівлі покупець дізнається, що придбав зовсім іншу за якістю ділянку: без фасадного виходу на центральну вулицю міста, з дорогою посередині, на іншому полі або у яру.

16.09.2022

Як знайти господаря? Такі питання щодня вирішують потенційні покупці, логісти, фермери, девелопери, інвестори та ріелтори. Пошук справжнього власника ділянки потрібен при вирішенні межових спорів, для викупу ділянки при будівництві траси і т.д.

22.04.2020