Аукціони Прозорро. Продажі | Brok
вул. Антоновича, 172, БЦ "Палладіум сіті", 20 поверх, вхід з правого боку будівліУкраїнам. Київ03150

Аукціони Прозорро Продажі

Як взяти участь в аукціонах на PROZORRO.Sale

Прозорро.Продажі - головна онлайн-платформа державних продажів України. Онлайн-доступ до інформації про лоти, результати торгів та онлайн-спостерігання за ходом торгів відкритий всім без виключення та без попередньої реєстрації з головної сторінки PROZORRO.Sale.

Продавці:

  • всі державні та комунальні підприємства та установи, у тому числі Фонд державного майна, Укроборонпром, Укрзалізниця, Держгеонадра, Приватбанк, митниця;
  • Фонд гарантування вкладів, що реалізує майно ліквідованих банків;
  • арбітражні керуючі, що здійснюють санацію та ліквідацію банкрутів;
  • приватні корпорації, підприємства, банки, власники майна.

Що продають?

Все, крім цінних паперів. Нерухомість та земельні ділянки виставлені на продаж як:
- окремі лоти;
- частина пулу активів;
- продаж корпоративних прав;
- продаж права вимоги;
- продаж права оренди/суперфіцію.

Як шукати лоти?

Ми зібрала всю актуальну інформацію Прозорро.Продажі на своєму порталі.

Перейдіть за посиланням https://feodal.com.ua/?type=8 та оберіть ділянки одразу на карті або за допомогою різних фільтрів. Зручно сортувати базу даних за місцем розташування, ціною або цільовим призначенням ділянок.

Кольоровими позначками на карті відзначені всі запропоновані до продажу ділянки. Жміть на ту, що вас зацікавила та ознайомтесь з короткою інформацією про лот.

Детальна інформація про лот та контактні дані відображена в окремому вікні: вид торгів, дата аукціону, вартість, організатор, контакти та інші.

Як працює система?

Прозорро – загальноукраїнська платформа, що забезпечує розміщення інформації про лоти та проведення аукціонів в автоматичному режимі із застосуванням функції блокчейн.

Розміщення інформації та участь в аукціоні здійснюється виключно через акредитовані електронні майданчики. Загальна кількість майданчиків перевищує 60, учасник має право зареєструватися на будь-якому з них або одразу на декількох. Система унеможливлює контроль за кількістю та контактними даними зареєстрованих учасників з різних майданчиків до початку торгів.

Важливо! Не всі майданчики мають всі акредитації, під час перегляду лоту користувач бачить вичерпний перелік майданчиків, що мають право приймати заявки від покупців на цей лот.

Як проходить класичний аукціон?

Онлайн-торги на підвищення ціни. Реєстрація учасників здійснюється до початку аукціону. Крок аукціону від 1 до 10% від стартової ціни лоту, встановлюється продавцем. Подивитись приклад.

Хід торгів:

  • В день торгів до початку аукціону учасники отримують електронні нагадування про аукціон та проходять онлайн-реєстрацію.
  • 1 етап. Розкриття стартових пропозицій учасників, що були подані під час реєстрації на аукціон. Важливо! Той, хто подав найвищу пропозицію, має право останнього ходу у наступному етапі та перевагу перед всіма іншими учасниками. Стратегія перемоги: ваша первинна ставка вище стартової ціни, без прив’язки до кроку аукціону.
  • 2 етап. Прозорро.сейл проводить аукціон всього трьома раундами, протягом яких учасники подають свої пропозиції. Немає багатогодинних торгів - все вирішують 3 раунди. Можна пропускати раунд, тоді рахується ваша попередня ставка.
    Важливо! Той, хто подав найвищу пропозицію, має право останнього ходу у наступному етапі, навіть якщо він перевищить пропозицію конкурента на 1 грн.
  • 3 етап. Оголошення результатів.

Як проходить голландський аукціон?

Онлайн-торги із зниженням ціни майно з кроком 1% від стартової ціни до певного рівня, зазначеного продавцем майна. Подивитись приклад. Може проходити з одним учасником.

Хід торгів

  • В день торгів до початку аукціону учасники отримують електронні нагадування про аукціон та проходять онлайн-реєстрацію.
  • 1 етап. Розпочинається ≈ о 09.00-10.00. Покрокове зниження ціни, ≈ до 16.15-16.45. Під час аукціону учасник, що зупинив зниження ціни, має право останнього ходу.
  • 2 етап. ≈10 хв. Надання закритих цінових пропозиції інших учасників.
    Ставка повинна перевищувати запропоновану на 1 етапі ціну. Учасники мають право не брати участь в торгах, якщо ціна їх не влаштовує.
    Важливо! Реєстрація нового учасника можлива під час проведення аукціону (гарантійний внесок потрібно сплатити не пізніше 15.00).
  • 3 етап. Фінальна ставка учасника, що зупинив зниження ціни.

Які є відмінності продажу майна?

Порядки продажу об’єктів приватизації, державного майна, активів ліквідованих банків та майна банкрутів відрізняються процесами підготовки лотів, умовами участі в аукціонах, розміром реєстраційних та гарантійних внесків, визначенням стартової ціни та кроку аукціонів, строками укладання договорів купівлі-продажу та розрахунками за підсумками торгів.

Об’єкти малої приватизації (державне та комунальне майно)

Постанова КМУ №432 від 10.10.2018р.

Стартова ціна дорівнює балансовій або визначається експертною оцінкою.

Лот виставляється на продаж тричі:
- 1 аукціон. Класичний, відбувається за умови реєстрації не менш 2-х учасників.
- Повторний аукціон. Класичний, стартова ціна на 50% нижче попередньої. Можлива продаж одному учаснику.
- Другий повторний аукціон. Голландський, стартова ціна дорівнює ціні повторного аукціону, зниження покрокове на 1% в 99 кроків.

Відчуження державного майна

Постанова КМУ №884 від 23.10.2019р.

Стартова ціна 1 класичного аукціону дорівнює балансовій або визначається експертною оцінкою.

Повторний аукціон класичний, стартова ціна знижена на 50%.

Аукціони активуються за умови реєстрації не менш 2-х заяв на участь в торгах.

Активи ліквідованих банків

Рішення Виконавчої дирекції ФГВФО №388 від 24.03.2016р.

Стартова ціна 1 класичного аукціону визначається експертною оцінкою.

Повторних класичних аукціонів декілька, зниження вартості лоту поступове: -10%, -20%, -30% від ціни на 1 аукціоні.

У подальшому ФГВФО приймає рішення про продаж з голландського аукціону із зниженням до 80% від стартової ціни або включення об’єкту до пулу активів.

Майно банкрутів

Постанова КМУ №865 від 02.10.2019р.

Три аукціони:
- 1 класичний;
- повторний класичний із зниженням стартової ціна на 20%;
- другий повторний, голландський, зниження стартової ціни на 25% від стартової ціни повторного аукціону.

Добровільний продаж

Умови аукціону визначає власник майна.

Порівняльна таблиця можливих результатів різних аукціонів:

Перший аукціон

Повторний аукціон

Другий повторний аукціон

Ціна

стартова

стартова

мінімальна*

стартова

мінімальна*

Приватизація

 

 

100 000

50 000

50 000

50 000

500

Відчуження

50 000

50 000

Х

Х

ФГВФО

90 000

90 900

Х

Х

80 000

80 800

Х

Х

70 000

70 000

70 000

14 000

Банкрутство

80 000

40 000

60 000

600

*мінімальна можлива ціна продажу майна за підсумками торгів

Як покупцю зареєструватися на майданчику? 

Реєструйтесь онлайн на обраному електронному майданчику. Потрібно мати актуальну електронну адресу та відкрити окремий аккаунт учасника: фізичної особи, ФОП або юридичної особи. Надається інформація про особу, місцезнаходження та банківські реквізити.

Після подання заявки електронний майданчик протягом певного часу підтверджує реєстрацію вашого аккаунту. Наявність заздалегідь відкритого аккаунту дозволяє швидко подати заявку на участь в голландському аукціоні.

Важливо! Сплата гарантійного внеску та оплата за майно повинні проходити виключно з банківських рахунків зареєстрованої особи, тому ФОП повинен вирішити, як йому зручно купувати майно – як фізичній особі або як ФОПу.

Як зареєструватись в якості учасника аукціону?

Обираєте лот та за допомогою відкритого аккаунту формуєте заявку на участь в аукціоні за формами, що надає електронний майданчик. При реєстрації на аукціон з продажу об’єктів приватизації потрібно додати до підписаної та сканованої заявки сканкопію паспорта.

Важливо! Деякі аукціони передбачають право на очікування: у разі, якщо переможець аукціону відмовився від підписання протоколу або сплати за майно, право покупки переходить учаснику, який запропонував наступну за переможцем найвищу ціну. Для цього вам потрібно підтвердити згоду на очікування.

Як ознайомитися з майном та документацією?

Кожен лот має супровідну інформацію та контакти відповідальної особи, яка забезпечить огляд майна та знайомство з документами. Основні проблемні питання:
- фактичний стан приміщень та підключення до комунікацій;
- наявність зареєстрованих осіб в житлових об’єктах;
- наявність кадастрового номеру земельної ділянки при продажу будівлі;
- вартість оренди землі та експлуатаційних витрат.

Для отримання копій техпаспорту та правовстановлюючих документів на активи ліквідованих банків інколи потрібно підписати договір про конфіденційність інформації.

Важливо! Продавці повинні підготувати передпродажний пакет документації та очистити майно від заборон та обтяжень до початку реєстрації учасників аукціону. На практиці заборони на відчуження майна по активам банків та майну банкрутів часто знімають після визначення переможця.

Що потрібно сплатити для участі в аукціоні?

Реєстраційний внесок. Встановлюється організатором аукціону, від 17 грн, ці кошти не повертаються. На приватизаційних аукціонах = 0,2% мін. зарплати.

Гарантійний внесок. 5-10% від стартової ціни лоту. Основні правила:
- гарантійний внесок зараховується переможцю аукціону в суму коштів за придбане майно;
- всім, хто брав участь в аукціоні але не переміг, гарантійні внески повертаються протягом 3-10 банківських днів;
- учасник з правом на очікування отримує гарантійний внесок після виконання переможцем умов аукціону;
- гарантійний внесок не повертається переможцю аукціону, який відмовився від підписання протоколу або договору купівлі-продажу, або не сплатив кошти за придбане майно;
- у разі, якщо ціна продажу майна перевищує суму гарантійного внеску, різниця повертається переможцю аукціону.

Важливо! При купівлі державного та комунального майна сплати гарантійного внеску повинна здійснюватись виключно безготівково з поточного або карткового рахунку учасника, без використання банківських терміналів або кас. Інакше результати аукціону будуть скасовані.

Як підписати протокол аукціону?

Після встановлення переможця аукціону система автоматично формує протокол та надсилає його переможцю на його електронну адресу.

У протоколі зазначені ціна продажу майна, дані переможця, порядок розрахунків. 2-3 примірники оригіналу протоколу з підписом переможця надсилаються кур’єрською поштою електронному майданчику.

Покупець об’єкта малої приватизації проходить додаткову перевірку відповідності поданих документів вимогам Закону України “Про приватизацію державного та комунального майна».

Важливо! Інформація про всіх учасників аукціонів (в тому числі копії поданих на реєстрацію документів) відкрити всім бажаючим одразу після завершення аукціону з визначенням переможця. Це порушує умови конфіденційності осіб, але це правило Прозорро.Сейл.

Як укладається договір купівлі-продажу?

Перехід права власності на нерухоме майно підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна або за місцем реєстрації однієї із сторін угоди.

Які додаткові витрат несе переможець аукціону?

Винагорода електронного майданчика. Від 0,5 до 10% від ціни продажу майна. Відрізняється в залежності від виду аукціону.

Послуги нотаріуса за нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу. За домовленістю.

2579 Просмотров
Поділитися:

Інші оголошення

Аукціони Держгеокадастру та органів місцевого самоврядування. Земельні торги.

21.04.2020

Аукціони Сетам. Арештоване Нерухоме майно. Порядок проведення торгів та прийняття участі.

21.04.2020

Ринкові експерименти не для всіх закінчуються з вигодою. Якщо підприємство, ФОП або фізична особа не в змозі сплачувати борги, згідно Кодексу про банкрутство на підставі судового рішення проводиться санація або ліквідація банкрута

24.04.2020

Монопольне право ДП СЕТАМ на реалізацію арештованого майна ліквідовано. Майно, що вилучене за рішенням суду, державні та приватні виконавці продавали через систему СЕТАМ. Тепер Адміністратор системи - ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ».

16.09.2020

❗ Новий рік – Нові аукціони – Нові вигідні пропозиції ❗ Підібрали для Вас Перспективні та Гарячі варіанти з Аукціонів Сетам 📈: Навколо Києва.

10.01.2021